Przed czym chronić biżuterię ze srebra i kamieni szlachetnych i półszlachetnych?

Pamiętaj, by ściągać biżuterię do prac domowych, aby nie narażać jej na uszkodzenia mechaniczne ( zarysowania) lub chemiczne (wpływ potu, detergentów, perfum). Należy też unikać kontaktu z kosmetykami, aby nie wywoływać niepożądanych reakcji chemicznych, Kąpiele morskie w srebrnej złoconej biżuterii też nie są wskazane- słona woda może im zaszkodzić.

Jak dbać o srebrną biżuterię?

Nosząc srebro często spotykane jest jego ciemnienie. Jest to proces naturalny i wynika z jego właściwości chemicznych. Do tego procesu przyczyniają się związki siarki występujące w powietrzu, wchodzą one w reakcje ze srebrem tworząc ciemny osad na powierzchni biżuterii. Co jakiś czas oczyść biżuterię pod bieżącą ciepłą wodą, następnie osusz i wypoleruj miękką tkaniną. Do czyszczenia biżuterii ze srebra i złota najlepiej używaj płynów i specjalnych ściereczek specjalnie do tego przeznaczonych. Kamienie lubią kąpiele słoneczne, więc co jakiś czas wystaw je na słońce, by znów nabrały swej mocy i blasku. Przechowuj biżuterię w miejscu bez dostępu światła.

Pamiętaj, że jeśli będziesz dbać o swoją biżuterię zachowa swój blask i lepszy wygląd przez długi czas.

Zarysowania, delikatna zmiana barwy biżuterii, mechaniczne ścieranie złocenia nie jest wadą produktu i nie podlega reklamacji.

Pielęgnacja biżuterii
Pielęgnacja biżuterii
Pielęgnacja biżuterii
Pielęgnacja biżuterii